Emekliye Banka Promosyonu

edevletkapisi

Emeklilerin emekli maaşlarını hangi bankadan alacakları konusunda bankalar bir çok kampanya düzenlemektedir.  Bu kampanyalar emeklilerin kendi bankalarından maaşlarını almaları konusunda düzenlenmektedir.

Yeni çıkan yasa ile birlikte de bankalar bu süreç içerisinde %60 kar etmekte. Bu kar’ı emekliyle paylaşmak adına bir tür banka promosyonu verilmektedir. Bu promosyonlar ile emekliler ortalama olarak bir emekli maaşı almaktadır. Son yapılacak düzenleme ile de tüm emekliler bu promosyonu alacak fakat çeşitli düzenlemeler sonucunda. Bu düzenlemelerin de yılbaşına kadar yapılması ve yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Banka promosyonu ile 1500tl emekli maaşı alan birinin 900tl promosyon alması hesap edildi. Bu düzenleme uygulamaya girdiği andan itibaren tüm emekliler hangi bankadan emekli maaşını alırsa alsın bu promosyonu hak edecekler.

Bankalar bu promosyonu duydukları andan itibaren bazı kampanyalarını hızlandırdı. Bu kampanyalar bazı bankalar için şu şekilde;

Türk Ekonomi Bankası (TEB): Maaşını TEB’e taşıyıp, beraberinde kredili mevduat hesabı ve kredi kartı ürünü alan müşterilere, 400 lira değerinde bonus puanı veriyor.

DenizBank: 10 ay vadeli, 5 bin liraya kadar, sıfır faizli ve masrafsız ihtiyaç kredisi veriyor.

Akbank: Emekli maaş hesaplarından hesap işletim ücreti ve tüm kanallarda havale ücreti almıyor. Uygun oranlarla ve masrafsız kredi seçenekleri sunuyor.

VakıfBank: Kredi kartı aidatı, hesap işletim ve nakit çekim ücreti almıyor. Bir adet otomatik ödeme talimatı karşılığında 30 lira worldpuan veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir